Neděle, 8 září, 2024
Domů HOKEJ CHANCE LIGA 27. kolo nadstavbové části CHANCE LIGY

27. kolo nadstavbové části CHANCE LIGY

První zápas nadstavbové části sedmadvacátého kola CHANCE LIGY svedl týmy Poruby a Havířova. Vyrovnané utkání rozhodli havířovští ve třetí třetině, kdy se po brankách Doktora a Rutara, okolo třiapadesáté minuty, dostali do vedení 3:4, které už udrželi a nezávisle na výsledku pražské Slavie si pojistili páté místo.

Již zmiňovaná Slavia doma hostila Přerov. První třetina branku nenabídla, v té druhé ale začali úřadovat hosté. Ty si postupně vypracovali vedení 1:3, které si přenesli do třetí třetiny. V ní zvládli hráči Slavie snížit, pojišťovací přerovskou branku ale přidal minutu před koncem Roman Pšurný. Zápas, ve kterém zvítězil Přerov 2:4 byl poznamenán zbytečným faulem na samém konci utkání. Domácího kanonýra Šmerhu zbytečně dohrál u mantinelu Číp, čím vyvolal hromadnou strkanici, v některých případech bitku. Slávisté musí doufat, že jejich klenot Šmerha bude na play-off připraven.

V dalším zápase přijel do Vsetína, který by si případnou výhrou zajistil třetí místo, českobudějovický Motor. První třetina skončila vyrovnaně 1:1, ve druhé už ale hosté dokázali odskočit do vedení. Do kabin ze šlo, po brankách Christova a Michnáče, za stavu 1:3. Ve třetí třetině přidal Motor další dvě branky zásluhou Gilberta a čtyřgólového střelce z minulého kola, Rašky. Za domácí dokázal na 2:5 korigovat Jiří Karafiát, který tak určil konečné skóre zápasu.

Chomutov, který na svém ledě přivítal Litoměřice, mohl výhrou pojistit své čtvrté místo a zároveň, při souhře okolností, živit naději na umístění na třetí příčce. Úvodní třetina se domácím ale vůbec nevyvedla, neboť po brankách Voženílka a Kadlece, u kterého se jednalo o třicátý zásah v sezoně, prohrávali chomutovští 0:2. Druhá třetině branku nepřinesla, za to třetí zápas rozhodla. Chomutovští čtyřmi brankami, o které se postarali Pitule, Tomica, Lang a Hlava zvítězili 4:2.

View this post on Instagram

Domácí výhra za 3️⃣✌🏻#piratichomutov

A post shared by Pirati Chomutov (@piratichomutov) on

Dva zápasy spodní části CHANCE LIGY přinesly poměrně jasné výsledky. Jednalo se o zápas Sokolova s Kadaní, ve kterém domácí zostudili hosty poměrem 8:0. Hned tři hráči v sokolovském dresu zaznamenali první branku sezony. Jednalo se o mladíky Křehlíka a Turečka a v neposlední řade zkušeného Přindiše. Sokolov se dotáhl na předposlední Kadaň na rozdíl dvou bodů a v posledním zápase sezony může opustit poslední místo tabulky.

Sedmadvacáté kolo nabídl také souboj týmů, které donedávna hrály o postup do play-off. Do Třebíče, který byla nakonec úspěšnější, dorazil Frýdek-Místek a hrál se vyrovnaný duel. Po první třetině, která skončila 1:1, se domácí dostali do dvoubrankového vedení, které ale hosté ve třetí třetině dokázali smazat a základní hrací doba skončila poměrem 3:3. Když zápas nerozhodlo ani prodloužení, na řadu přišly samostatné nájezdy. Jelo se celkem 9 sérií a vítěznou branku si nakonec připsal třebíčský Szathmáry.

Poslední zápas sedmadvacátého kola se odehrál v Benátkách nad Jizerou, kam dorazil Prostějov. A Prostějov začal utkání lépe. V první třetiny se dostali hosté do vedení 0:1 zásluhou Janduse, ve druhé třetině své vedení potvrdili brankou Žálčíka, který svou jedenatřicátou branku v sezoně, zvýšil na 0:2. Na začátku třetí třetiny se hosté dostali do vedení 0:3, o to větší bylo překvapení, když minutu před koncem zápasu byl stav skóre 3:3. Hosté se ale přeci jen nenechali zaskočit a jejich vítěznou branku zaznamenal Marek Kaučuk.

Další jasný zápas se odehrál v Ústí nad Labem, kam přijela Jihlava. A jasno bylo hned po první třetině, kterou hosté ovládli 0:5 a vyhnali domácího Soukupa z branky. Na jihlavské straně zaznamenali branky Lichanec, Holý, Jiránek a dvakrát se prosadil Čachotský. Zbytek zápasu se jen dohrával a poslední dvacetiminutovce svítili na světelní tabuly skóre 3:7.

Další, poslední kolo je na programu v sobotu 7.3.2020. Začátky zápasů jsou jednotné od 17:00.