Čtvrtek, 21 listopadu, 2024
Domů TENIS TOP 5 hráčů, kteří nikdy nevyhráli grandslam

TOP 5 hráčů, kteří nikdy nevyhráli grandslam

Měli úspěšné kariéry. Získali nespočet cenných trofejí, v žebříčku byli vysoko a vydělali spoustu peněz. Přesto tu největší trofej nikdy nedokázali vyhrát. Zisk grandslamového titulu je to nejcennější čeho může tenista ve své kariéře dosáhnout. A kteří špičkoví hráči se vysněného grandslamového titulu nikdy nedočkali?

Embed from Getty Images

1. Karolíná Plíšková

Nejlepší česká tenistka současnosti na grandslamový vavřín stále čeká. Ve svých 28 letech patří k nejlepším tenistkám světa. Získala 16 titulů, mezi nejcennější patří triumfy z Cincinnati a Říma. V posledních 3 sezónách pokažde postoupila do semifinále Turnaje mistryň. V roce 2017 se dostala na 1. místo žebříčku a stala se první Češkou v historii, které se to povedlo.

Embed from Getty Images

Pozici světové jedničky hájila jen krátce, protože nebyla na grandslamových turnajích tak úspěšná jako její soupeřky. Ke GS titulu měla nejblíže na US Open 2016, kde došla až do finále. Na posledním grandslamu sezóny měla životní formu. Ve finále proti Kerberové byla velmi blízko. V rozhodujícím 3. setu dokonce měla výhodu brejku, ale nakonec zápas nedotáhla do vítězného konce a grandslamový titul ji unikl.

2. David Ferrer

- Advertisement -<

Jeden z největších bojovníků na tenisovém okruhu. Ohromný sympaťák, který měl smůlu v jaké době hrál. Svůj nejlepší tenis hrál v éře, kdy světu vládla velká čtyřka(Federer, Nadal, Djokovič, Murray). V této konkurenci byla jeho šance na zisk GS mizivá. Svého jediného grandslamového finále dosáhl na French Open 2013. V něm ale proti králi Paříže Nadalovi neměl šanci a prohrál ve 3 setech. I přestože Ferrer nikdy nezískal grandslam, tak měl velmi úspěšnou kariéru.

Získal 27 titulů, ten nejcennější je bezpochyby z turnaje Masters v Paříži. Tento Španěl se několik let držel v TOP 10 nejlepších tenistů světa. Jeho žebříčkové maximum je 3.místo. Několikrát také startoval na Turnaji mistrů. Jeho nejlepší výsledek je finále. Velké úspěchy zažil i se svým španělským týmem v Davis Cupu. Salátovou mísu pro vítěze Davis Cupu vyhrál hned třikrát.

3. Tomáš Berdych

Podle mnoha expertů nejlepší hráč, který nikdy nevyhrál grandslam. A jednoznačně jeden z nejlepších českých hráčů historie. Berdycha potkal podobný osud jako Ferrera. I on měl smůlu, že hrál v konkurenci Nadala, Djokoviče, Federera a Murrayho. Několikrát mu tyto legendy zhatily sny o grandslamovém titulu. Není náhodou, že od roku 2006 grandslamový titul získali pouze 3 jiní tenisté než zástupci velké čtyřky (Del Potro, Wawrinka, Cilič).

Embed from Getty Images

Životní formu měl Berdych v roce 2010. Nejprve překvapivě uhrál semifinále na Roland Garros. V něm prohrál se Soderlingem. Vzhledem k tomu, že RG byl vždy jeho nejneoblíbenější turnaj tak to byl velký úspěch. Pak přišla jeho velká jízda ve Wimbledonu. Na nejslavnějším turnaji světa předváděl Čech fantastický tenis a dostal se až do finále. V cestě do finále dokonce porazil Federera a Djokoviče. Právě jeho vítězné semifinále proti Djokovičovi patří k jeho nejlepším zápasům kariéry. Ve finále ho čekal Nadal. Španěl potvrdil roli favorita a přehrál ho ve 4 setech.

Berdych tak skončil těsně pod vrcholem. Kromě těchto 2 největších grandslamových úspěchů postoupil ještě třikrát do semifinále, ale takový úspěch jako ve Wimbledonu už nezopakoval. I přesto, že na GS titul Berdych nikdy nedosáhl tak dělal ohromnou čest českému tenisu.

6 nepřetržitých let byl v žebříčku v TOP 10. Vyhrál 13 titulů, ten nejcennější je z turnaje kategorie Masters v Paříži. Jeho největší úspěch na Turnaji mistrů je semifinále. Berdych byl také skvělý týmový hráč a hlavně díky němu český tým dosáhl na velké triumfy v Davis Cupu. Zásluhou Berdycha a Štěpánka Češi vyhráli trofej pro nejlepší tým světa hned dvakrát. Svou bohatou kariéru uzavřel v roce 2019 kvůli vleklým zdravotním potížím. Po Berdychově odchodu zažívá český mužský tenis velkou krizi. Zabere nějaký čas než se objeví jeho nástupce, který ho dokáže alespoň částečně nahradit.

4. Elena Dementieva

Těsně pod vrcholem. Tak by se dala hodnotit její krátká kariéra. Dementieva patřila do silné generace Rusek, které ve své době patřili k nejlepším na světě. V roce 2008 se nacházelo až 6 Rusek mezi 11. nejlepšími tenistkami na světě! Dementieva byla několikrát velmi blízko grandslamové trofeje.

Embed from Getty Images

Největší šanci splnit si svůj sen měla v roce 2004. V tomto roce došla až do finále hned dvakrát. Ale v obou finálových zápasech byla neúspěšná. Paradoxem je, že v obou případech prohrála proti svým ruským krajankám. Nejprve ve finále French Open jasně nestačila na Myskinovou. Poté ve finále US Open nestačila na Kuznetsovou. V kariéře ještě 3x dosáhla grandslamového semifinále. GS sice nikdy nevyhrála, ale i tak měla velmi úspěšnou kariéru.

Vyhrála 16 titulů, z toho hned 3 jsou kategorie Premier (největší turnaje po grandslamech). Největší úspěchy zaznamenala na Olympijských hrách. Nejprve v Sydney v roce 2000 nestačila pouze na V. Williams a získala stříbro. Toto umístění ještě dokázala vylepšit v Pekingu v roce 2008. Ve finále porazila Safinovou a získala vysněné olympijské zlato. Její maximum v žebíčku je 3.místo. Ruska svou výbornou kariéru ukončila ve 30 letech. Navzdory tomu, jak ji měla poměrně krátkou, tak toho dokázala opravdu hodně.

5. Tim Henman

Jeden z nejlepší britských tenistů historie. Praktikoval tenisový styl servis-volej a zaznamenal spoustu úspěchů. Dal britským fanouškům zase naději, že by po dlouhé době mohl být GS vítězem hráč z Velké Británie. Čekali už totiž opravdu dlouho, poslední britský grandslamový vítěz se datoval až do roku 1936. Henman GS sice nikdy nevyhrál, ale několikrát byl velmi blízko.

Embed from Getty Images

Nejvíce úspěšný byl na domácím Wimbledonu. Zde hned 4x došel až do semifinále, ale to bylo jeho maximum. Henman byl ve své zemi velmi oblíbený. Proto je po něm pojmenovaný slavný kopec před Wimbledonským stadionem, kde se schází spousta fanoušků a je znám jako Henman Hill. Kromě Wimbledonu postoupil do semifinále i na French Open a US Open. Brány semifinále ale nikdy nepřekonal.

Embed from Getty Images

Henman vyhrál 11 titulů, nejvýznamější je z turnaje Masters v Paříži. Jeho žebříčkové maximum bylo 4.místo. Tento Brit byl také výborný deblista. V deblu získal 4 tituly. Svůj největší úspěch kariéry překvapivě zaznamenal právě v deblu. Se svým parťákem Broadem získal stříbrnou medaili na olympijských hrách v Atlantě v roce 1996.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře