Pátek, 18 října, 2024
Domů HOKEJ CHANCE LIGA Předehrávka 24. kola nadstavbové části CHANCE LIGY

Předehrávka 24. kola nadstavbové části CHANCE LIGY

O pořadí v play-off

České Budějovice zaznamenaly v minulém zápase porážku po dlouhé sérii vítězství a další, kdo je chtěl obrat o body, byly Litoměřice. Ty stále bojují o možnost přímého postupu do play-off a tak měly o motivaci postaráno.

Zápas ale začal lépe pro domácí. V páté minutě se po několika odrazech dostal kotouč od Jana Veselého až k Davidu Gilbertovi, který už měl úlohu celkem jednoduchou a zvládl přehodit beton Škorpíka v hostující brance. Další branka padla za minutu a sedm vteřin. Na modré se dostal ke kotouči Jakub Suchánek, nahodil a kotouč se o hokejku hostujícího hráče dostal až do sítě bezmocného Škorpíka – 2:0. Po druhé brance už hra nebyla ze strany domácích tolik aktivní, což hosté dokázali potrestat. V osmnácté minutě, v přečíslení po přihrávce Korkiakoskiho, zakončil Karel Klikorka a snížil na 2:1.

Ve druhé třetině se hrál, z pohledu domácích, ne příliš líbivý hokej a i přes šestadvacet střel branka nepadla.

Na poslední gólový zápis si museli fanoušci počkat do dvaapadesáté minuty zápasu, kdy se dostal ke střele David Gilbert, který tentokrát „využil“ odraz od soupeřovi brusle, a poslal domácí do vedení 3:1. Za zmínku stojí také vedení zápasu rozhodčími, které bylo velmi nepřesvědčivé a hráči na obou stranách se nad rozhodnutími sudích několikrát podivovali. Pochvalu zaslouží hostující kapitán Jan Voženílek, který za stavu 3:1 pro domácí odvolal domnělý nedovolený zákrok na svou osobu.

Budějovičtí dokázali v zápase zvítězit 3:1 a připsali si tak již sto čtyřicátý první bod.